Отборът на Челси срази Хъдърсфийлд с 3:0 като гост в

...

Челси тръгна с класическа победа в новия шампионат

Отборът на Челси съкруши Хъдърсфийлд с 3:0 като посетител в дуел от първи кръг в Премиършип. Н`Голо Канте вкара първия гол в 34-ата минута, а в края на полувремето новото попълнение на " сините " Жоржиньо удвои преднината и откри головата си сметка за клуба.

Жоржиньо се разписа от дузпа, отсъдена за нарушаване против Маркос Алонсо.

Автор на третия гол стана Педро в 80-ата минута, а асистенцията направи Еден Азар, който се появи на терена малко преди този момент на мястото на Уилиан. Бразилецът пък бе в основата на първия гол в мача на Канте. Световният първенец с екипа на Франция Оливие Жиру също остана на пейката и не се появи в игра. Така новият управител на Челси Маурицио Сари дебютира с безапелационна победа в Премиършип. Тя също е най-изразителната в стартовия кръг от шампионата до момента, откакто в петък Манчестър Юнайтед надделя Лестър с 2:1, а в другите срещи през днешния ден Нюкасъл падна от Тотнъм с 1:2, Борнемут се наложи над Кардиф с 2:0, Уотфорд победи Брайтън със същия резултат, а в лондонското дерби Фулъм загуби от Кристъл Палас с 0:2. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg