Отборът на Челси не повтори грешката си от мача със

Отборът на Челси не повтори грешката си от мача със ...

Този път Челси не допусна грешка.

Отборът на Челси не повтори грешката си от мача със Саутхямптън и тази вечер надигра тим, борещ се за своето спасение. Селекцията на Маурицио Сари победи Нюкасъл с 2:1, като по този начин събра актив от 47 точки. "Сините" са на четвърто място и вече очакват грешна стъпка от имащите двубои утре Тотнъм и Манчестър Сити.

Тотнъм поиска 350 милиона евро от Реал (Мадрид) за Хари Кейн!

Трансферът на голмайстора на "шпорите" в кралския клуб изглежда малко вероятен

Точни за успеха на столичани бяха Педро и Уилиян, а между тях се разписа Кийрън Кларк.

Снимка 399857
Източник:

Двубоят започна отлично за лондончани, които поведоха в резултата след само 9 минути на "Стамфорд Бридж". Давид Луис пусна дълга топка зад отбраната за Педро Родригес, който не изчака втора покана и с технично копване прехвърли Дубравка за 1:0.

Преднината на "сините" можеше да бъде удвоена в 25-ата, ако ориентиралия се добре при статично положение Давид Луис беше насочил по-акуратно своя удар с глава.

Нюкасъл обаче не се чувстваше като обречен в английската столица. "Джордитата" стигнаха до дебютна изгодна ситуация в 36-ата минута. Айозе Перес се оказа непокрит и реши да пробва късмета си с шут, преминал близо до дясната греда.

Активната игра на северняците все пак даде резултат и паритетът беше възстановен малко преди почивката. Мат Ричи центрира от корнер, Кийрън Кларк се вклини между Рюдигер и Давид Луис, а миг по-късно матира с глава Кепа Аризабалага.

Гол от дузпа спаси Ливърпул срещу Брайтън

Мохамед Салах вкара единственото попадение

След паузата Челси усили офанзивната си мощ и бързо стигна до две добри положения за гол. Дубравка обаче беше непробиваем и отчая доста активния в днешния мач Педро.

Радостта отново се възцари на "Стамфорд Бридж", след като селекцията на Маурицио Сари стигна до второ попадение. Уилиян блесна с невероятна индивидуална изява, след като елегантно финтира няколко бранители на Нюкасъл, а след това с красив изстрел прати кълбото в далечния ъгъл.

Снимка 399853
Източник:

Челси можеше да реши всичко и с трети гол, но в последвалите си атаки не сполучи чрез Луис и Уилиян. Нещо повече, победата на "сините" можеше да им се изплъзне, ако в 87-ата Соломон Рондон не бе направил пропуск след изстрел с глава.

В следващия кръг на лондончани предстои градско дерби с Арсенал, Нюкасъл приема у дома в решителен двубой за своето спасение - Кардиф.

Саутхемптън изненада Лестър, излезе от зоната на изпадащите (Резултати от Висшата лига)

"Светците" се наложиха над "лисиците" с 2:1 като гост

ЧЕЛСИ - НЮКАСЪЛ 2:1

1:0 Педро (9"), 1:1 Кларк (40"), 2:1 Уилиян (57")

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: К. Каванаг

ЧЕЛСИ: Аризабалага, Алонсо, Луис, Рюдигер, Аспиликуета, Ковачич, Жоржиньо, Канте, Уилиян, Азар, Педро (резерви: Кабайеро, Ампаду, Баркли, Кристенсен, Жиру, Хъдсън-Одой, Емерсон)

НЮКАСЪЛ: Дубравка, Йедлин, Лежун, Ласелс, Кларк, Ричи, Перес, Лонгстаф, Хайдън, Атсу, Рондон (резерви: Уудман, Фернандес, Манкийо, Мърфи, Хоселу, Шер, Стери)