Отборът на Челси не повтори грешката си от мача със

...

Този път Челси не допусна грешка

Отборът на Челси не повтори грешката си от мача със Саутхямптън и довечера надигра отбор, борещ се за своето избавление. Селекцията на Маурицио Сари победи Нюкасъл с 2:1, като по този метод събра актив от 47 точки. " Сините " са на четвърто място и към този момент чакат неверна стъпка от имащите дуели на следващия ден Тотнъм и Манчестър Сити.

Тотнъм изиска 350 милиона евро от Реал (Мадрид) за Хари Кейн!

Трансферът на голмайстора на " шпорите " в кралския клуб наподобява малко евентуален

Точни за триумфа на столичани бяха Педро и Уилиян, а сред тях се разписа Кийрън Кларк.

Снимка 399857
Източник:

Двубоят стартира чудесно за лондончани, които поведоха в резултата след единствено 9 минути на " Стамфорд Бридж ". Давид Луис пусна дълга топка зад защитата за Педро Родригес, който не изчака втора покана и с технично копване трансферира Дубравка за 1:0.

Преднината на " сините " можеше да бъде удвоена в 25-ата, в случай че ориентиралия се добре при статично състояние Давид Луис беше насочил по-акуратно своя удар с глава.

Нюкасъл обаче не се усещаше като жертван в британската столица. " Джордитата " стигнаха до дебютна преференциална обстановка в 36-ата минута. Айозе Перес се оказа непокрит и реши да опитва шанса си с шут, минал покрай дясната греда.

Активната игра на северняците въпреки всичко даде резултат и паритетът беше възобновен малко преди почивката. Мат Ричи центрира от корнер, Кийрън Кларк се вклини сред Рюдигер и Давид Луис, а момент по-късно матира с глава Кепа Аризабалага.

Гол от дузпа избави Ливърпул против Брайтън

Мохамед Салах вкара единственото попадение

След паузата Челси усили офанзивната си мощност и бързо стигна до две положителни положения за гол. Дубравка обаче беше непробиваем и отчая много дейния в днешния мач Педро.

Радостта още веднъж се възцари на " Стамфорд Бридж ", откакто селекцията на Маурицио Сари стигна до второ попадение. Уилиян блесна с невероятна самостоятелна изява, откакто елегантно финтира няколко бранители на Нюкасъл, а по-късно с хубав изстрел прати кълбото в далечния ъгъл.

Снимка 399853
Източник:

Челси можеше да реши всичко и с трети гол, само че в последвалите си офанзиви не сполучи посредством Луис и Уилиян. Нещо повече, успеха на " сините " можеше да им се изплъзне, в случай че в 87-ата Соломон Рондон не бе направил пропуск след изстрел с глава.

В идващия кръг на лондончани следва градско дерби с Арсенал, Нюкасъл приема вкъщи в съдбоносен дуел за своето избавление - Кардиф.

Саутхемптън изненада Лестър, излезе от зоната на изпадащите (Резултати от Висшата лига)

" Светците " се постановиха над " лисиците " с 2:1 като посетител

ЧЕЛСИ - НЮКАСЪЛ 2:1

1:0 Педро (9 " ), 1:1 Кларк (40 " ), 2:1 Уилиян (57 " )

СТАДИОН : " Стамфорд Бридж "

СЪДИЯ : К. Каванаг

ЧЕЛСИ : Аризабалага, Алонсо, Луис, Рюдигер, Аспиликуета, Ковачич, Жоржиньо, Канте, Уилиян, Азар, Педро (резерви: Кабайеро, Ампаду, Баркли, Кристенсен, Жиру, Хъдсън-Одой, Емерсон)

НЮКАСЪЛ : Дубравка, Йедлин, Лежун, Ласелс, Кларк, Ричи, Перес, Лонгстаф, Хайдън, Атсу, Рондон (резерви: Уудман, Фернандес, Манкийо, Мърфи, Хоселу, Шер, Стери)