Отборът на Бяла победи като гост Етър 64 с 33:23

...

Бяла спечели за трета поредна година първенството на България по хандбал за жени

Отборът на Бяла победи като посетител Етър 64 с 33:23 (11:10) и отбрани купата си в шампионата на България по хандбал за дами. Възпитаничките на Виктория Жосан взеха втора поредна победа в Суперфинала и завоюваха трета поредна шампионска купа.

Двубоят предложи равностойно първо полувреме, само че при започване на втората част гостенките вкараха четири следващи гола, с цел да поведат с 18:12 и по-късно нямаха проблеми да стигнат до крайния триумф.

За победителките Кръстина Касабова осъществя 7 гола, а с по 6 приключиха Мадлен Тодорова и Лидия Ковачева.

Данислава Петрова беше най-резултатна за носителя на националната купа Етър с 11 попадения, а по 3 прибавиха Мария Спиридонова и Стефани Петрова.