Отборът на Бразилия стартира с победа участието си на Световното

...

Бразилия удържа Нова Зеландия и се поздрави с победата

Отборът на Бразилия започва с победа присъединяване си на Световното състезание, което се организира в Китай, откакто завоюва против Нова Зеландия със 102:94 (21:20; 29:30; 28:12; 24:32) в дуел от програмата на група F.

Леандриньо Барбоса беше най-резултатен за „ селесао “ – 22 точки, а Рафа Луш и Алекс Гарсия завършиха надлежно с по 15 и 14 точки.

Кори Уебстър означи 19 точки за символичните домакини, а Исак Фоту добави 17 точки.

Първото полувреме бе извънредно равностойно, като двата тима си размениха неведнъж водачеството и разумно на почивката резултатът бе еднакъв – 50:50.

Третата четвърт стартира с напън от страна на бразилците, които влязоха във второто полувреме доста по-агресивно и това им оказа помощ да се откъснат напред с 16 точки – 78:62 след 30 минути игра.

В последната четвърт баскетболистите на Нова Зеландия се хвърлиха да търсят поврат, само че времето не им стигна и съумяха само да стопят изоставането си до осем точки и трябваше да се примирят с провалянето – 94:102 в интерес на Бразилия.