Отборът на Бразилия се класира за четвъртфиналите на Световно първенство

...

Бразилия победи убедително Република Корея и се класира за четвъртфиналите

Отборът на Бразилия се класира за четвъртфиналите на Световно състезание по футбол за осми следващи път откакто победи Република Корея с 4:1 на осминафиналите на Мондиал 2022. В спор за класиране на полуфиналите бразилците ще се изправят против вицешампиона от предходния шампионат в Русия - Хърватия, а корейците отпаднаха от шампионата.

Една от огромните звезди на Бразилия Неймар се завърна в игра след травмата, която претърпя в първия мач в Катар. Той бе в титулярния състав и означи 76-ия си гол за националния тим на родината си, доближавайки се на един от върха на именития Пеле.

Бразилците изиграха доста мощно първо полувреме и изцяло преобладаваха до почивката, вкарвайки всичките си четири попадения в мача. Винисиус Жуниор даде преднина на бразилския състав още в седмата минута на дуела на „ 974 “ в Доха. Той получи топката при пробив на Рафиня и отблизо разстояние я прати в горния десен ъгъл на вратата на Република Корея за 1:0.

Бразилците получиха правото да изпълнят дузпа след рискова игра на У-йон Джун в 11-ата минута. Неймар бе прецизен от бялата точка и повиши на 2:0 в 13-ата минута. Ин-бом Хван приключи обещаваща офанзива за корейците в 17-ата минута, само че не съумя да преодолее Алисон.

Бразилия усили задатъка си в 29-ата минута, когато Тиаго Силва пусна към Ричарлисон, който със страховит удар направи резултата 3:0. Четвъртият гол във вратата на Република Корея падна седем минути по-късно. В 36-ата Лукас Пакета преодоля Сюн-Гю Ким за 4:0. Стражът на корейския отбор обаче се оправи чудесно при изстрел на Ричарлисон в четвъртата минута на добавеното време на първата част.

През второто полувреме бразилците понижиха оборотите, а в началните моменти след почивката Република Корея можеше да върне едно попадение посредством Хюн-мин Сон. Той оправи добър удар в 48-ата минута, само че Алисон внимаваше и избави. Бразилецът Рафиня пък преодоля няколко бранители в 55-ата минута и стреля към вратата на корейците, само че Сюн-Гю Ким отрази удара му. Пак стражът на корейците предотврати попадение на Рафиня седем минути по-късно при нова офанзива за Бразилия.

Влезлият като запаса Сюн-Хо Пайк понижи задатъка на бразилците в 76-ата минута. Пайк се разписа след мощен удар от отдалеченост за 1:4.

В последните десетина минути селекционерът на Бразилия Тите смени вратаря Алисон с Вевертон, а Неймар също седна на аварийна пейка.

Среща от осминафиналите Световното състезание по футбол в Катар:

Бразилия - Република Корея - 4:1 (4:0)

голмайстори: 1:0 Винисиус Жуниор 7, 2:0 Неймар 13 (дузпа), 3:0 Ричарлисон 29, 4:0 Лукас Пакета 36, 4:1 Сюн-хо Пайк 76

основен арбитър: Клеман Тюрпен (Франция)
стадион: " 974 " (Доха), фенове - 43 847