Отборът на Бразилия е на полуфиналите на Копа Америка, след

...

COPA AMERICA 2021: Бразилия излъга Чили и се класира на полуфинал

Отборът на Бразилия е на полуфиналите на Копа Америка, откакто се наложи с 1:0 над Чили. Почетният гол в мача бе дело на Лукас Пакета и падна в 46-ата минута. Халфът на Лион размени Роберто Фирмино на почивката и секунди след началото на втората част означи победното попадение.

Двубоят напълно не бе елементарен за бразилците. Две минути след гола на Пакета " Селесао " остана с човек по-малко поради червен картон на Габриел Жезус. Нападателят на Манчестър Сити извърши жестоко нарушаване и бе изпъден. До края Чили имаше самодейността, само че не съумя да изравни.

Полуфиналният конфликт против Перу ще се състои на 6-и юли. Другият полуфиналист ще бъде избран от двойките Аржентина - Еквадор и Уругвай - Колумбия.
Източник: fakti.bg