Отборът на Ботошани победи с 4:1 Волунтари в домакинството си

...

Божидар Митрев допусна четири гола от Ботошани

Отборът на Ботошани победи с 4:1 Волунтари в семейството си от 2-ия кръг на Лига 1 на Румъния. На вратата на гостите бе българският вратар Божидар Митрев, който се наложи четири пъти да вади топката от мрежата си.

Волунтари пръв откри резултата с гол на Лайдуни от дузпа в 12-ата минута.

След това обаче домакините взеха самодейността и до края на полувремето съумяха да извърнат нещата в своя изгода с гол на Мирон в 20-ата и автогол на Балаур в 27-ата минута.

През второто полувреме Ботошани довърши противника с нови два гола. Шиковски бе създател на третото попадение в 61-ата минута, а крайното 4:1 оформи Папа в добавеното време.

С този триумф Ботошани излезе на 2-ото място във краткотрайното класиране с 4 точки. Волунтари пък към момента няма победа в актива си и заема 11-ата позиция 1 извоювана точка.
Лига 1 2 кръг, петък 27 юли  Ботошани 2:0краен резулат  Херманщтадт