Отборът на Ботев (Пловдив) започна с успех контролите от зимната

...

Ботев писа шестица на Марица в първата си контрола

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира с триумф контролите от зимната си подготовка. Днес “канарчетата” победиха елементарно с 6:0 съгражданите си от Марица в спаринг, игран на естествения терен №1 на Футболен комплекс Ботев 1912 в Коматево. Участие в мача не взеха Тодор Неделев, Антонио Вутов и Димитър Пиргов, които получиха отмора от старши треньора Ферарио Спасов. Сред титулярите за “канарчетата” попаднаха младоците Станислав Работов, Бисер Бонев, Станислав Шопов и Никола Илиев. Последният бе гледан онлайн от пратеници на Аякс.  Ботев (Пловдив) - Марица @@@
Контролата бе първа и за тима на Марица (Пловдив), който стартира зимна подготовка в понеделник и с няколко тренировки влезе в днешната среща.
 Ботев (Пловдив) - Марица @@@
Още в 3-ата минута Александър Тонев не остави никакви шансове на стража на Марица Горан Гръблев с топовен удар, който попадна в горния десен ъгъл на вратата. След вихреното начало дейностите на терена се поуспокоиха и чисти положения пред двете порти липсваха. “Канарчетата” удвоиха задатъка си в 23-ата минута след рикошет в гърба на бранител на Марица.  Ботев (Пловдив) - Марица @@@
Центриране на Филип Филипов от десния фланг се отби в тялото на защитник, а топката смени подло посоката си на придвижване и падна под гредата на Гръблев. В 30-ата минута Станислав Шопов направи резултата типичен след хубаво остро подаване по земя от Александър Тонев. Младокът подложи крайник на пътя на топката и от няколко метра не сбърка. В 37-ата минута вратарят на “пиратите” улови техничен удар на Лъчезар Балтанов от границата на наказателното поле.  Ботев (Пловдив) - Марица @@@
Тоталното превъзходство на Ботев докара до четвърти гол, маркиран от капитана Лъчезар Балтанов. Халфът изскочи зад тила на отбраната на маричани и с техничен удар около вратаря направи преднината на отбора си още по-изразителна.  Ботев (Пловдив) - Марица @@@
С началото на второто полувреме в игра се появиха много футболисти от аварийните скамейки на двата отбора. В 62-ата минута тимът на Марица можеше да означи почетен гол, само че топката мина на сантиметри от десния непряк дирек на вратата. В рамките на две минути Тодор Тимонов опита да заплаши вратата на Аргилашки, само че един път топката срещна тялото на бранител, а при втория си опит стреля в навън.  Ботев (Пловдив) - Марица @@@
В 77-ата минута още веднъж Тимонов опитва да се разпише, само че шутът му мина около вратата. В 80-ата минута Димитър Тонев означи, изведен очи в очи с Илия Николов. Младокът напредна и прати топката в свободния ляв ъгъл. В 87-ата минута Стефан Попов оформи крайния резултат с хубав удар.  Ботев (Пловдив) - Марица @@@

БОТЕВ: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Станислав Работов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Александър Тонев, Бисер Бонев, Никола Илиев