Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над Марица

...

Ботев победи Марица в двустранна игра

Отборът на Ботев (Пловдив) се наложи с 3:0 над Марица (Пловдив) в двустранна игра. Спарингът се организира на един от естествените терени на " Футболен комплекс Ботев 1912 ". Наставникът на " жълто-черните " Николай Киров пусна в игра най-вече футболисти, които нямат доста игрови минути от началото на сезона. Шанс за изява получиха и няколко юноши от групировката до 19 години.

Още във втората минута ботевистите получиха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Марица. Зад топката застана Антонио Вутов, който прати вратаря в противоположния ъгъл и откри резултата.

В 9-ата минута гостите бяха покрай изравняването, откакто състезател в " синьо " се озова на чиста позиция и стреля, а Иван Чворович избави. При последвалия опит да почисти топката Димитър Аврамов я прати в гредата на вратата на Чворович. В 11-ата минута Димитър Пиргов удвои задатъка на " канарчетата ", откакто овладя топката след центриране от корнер и от близко повиши на 2:0.

В средата на полувремето Кристиан Добрев центрира в пеналта към Джонатан Перейра, който засече, само че топката се отклони от крайник на бранител на противника, след което още веднъж се отби от страничната греда.

След почивката темпото на игра спадна, а головите положения бяха факт едвам в заключителните минути.

Именно в края Джонатан Перейра пусна към Иван Василев, а юношата на " канарчетата " от няколко метра прати топката във вратата за крайното 3:0.

Ботев: Иван Чворович, Димитър Балинов, Димитър Аврамов, Димитър Пиргов, Джонатан Перейра, Серкан Юсеин, Васил Шопов, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Диого Кампос, Антонио Вутов (Васил Пунарджиев, Евгени Димитров, Иван Василев)