Отборът на Ботев Пловдив постигна заслужена домакинска победа с 2:0

...

Кинжален Ботев Пловдив наказа грешките в защита на лидера ЦСКА 1948

Отборът на Ботев Пловдив реализира заслужена домакинска победа с 2:0 над ЦСКА 1948 в дерби мач от десетия кръг на Първа лига.

„ Канарчетата “ откриха резултата в добавеното време на първата част от дузпа, отсъдена за нарушаване на Стийв Фуртадо против Мохамед Брахими в наказателното поле на „ алените “. Зад топката застана Антоан Бароан, който с невъзмутим удар по земя се разписа в противоположния низък десен ъгъл на вратаря Даниел Наумов.

Възпитаниците на Желко Копич удвоиха преднината си единствено три минути след началото на второто полувреме, когато Джейм Ето‘о изведе с дълго подаване Елвис Ману зад защитата на ЦСКА 1948, някогашният състезател на Лудогорец нахлу в наказателното поле и пусна подаване към голмайстора Бароан, който вкара в опразнената врата, реализирайки второто си попадение в срещата.

В класирането Ботев Пловдив събра актив от седем точки и се изкачи на 14-ото място, до момента в който отборът на Любослав Пенев остава водач с 20 точки.