Отборът на Ботев (Гълъбово) записа равенство 2:2 при гостуването си

...

Ботев възкръсна при 0:2 и се спаси

Отборът на Ботев (Гълъбово) записа тъждество 2:2 при гостуването си на Поморие, с което си подсигурява присъединяване във Втора лига и през идващия сезон. Поморие поведе във 18-ата минута откакто Стоян Кижев засече с глава центриране от корнер за 1:0. До края на полувремето гостите можеха да изравнят, само че Ташев удари дясната греда. В 58-ата минута Бекир Расим извърши превъзходен фаул,пращайки топката в долния десен ъгъл за 2:0. В 65-ата минута Иван Бинков от Ботев остана самичък против вратаря на Поморие и не сгреши за 2:1. В 72-ата минута Теодор Стефанов можеше да реши всичко в мача, само че излязъл очи в очи с Колев нацели дясната греда. 120 секунди по-късно Методи Костов направи 2:2 след прецизен удар с глава.