Отборът на Бостън Селтикс записа своята победа №50 от началото

...

Бостън надви Сакраменто като гост за победа №50 през сезона в НБА

Отборът на Бостън Селтикс записа своята победа №50 от началото на постоянния сезон в НБА, откакто през миналата нощ надигра със 132:109 като посетител състава на Сакраменто Кингс.

Двата отбора бяха равностойни в хода на първото полувреме, само че в заключителните минути на втората четвърт " келтите " взеха лек задатък при 60:54.

След почивката баскетболистите от Бостън направляваха напълно протичащото се на паркета, като преднината им непрекъснато се усилваше, с цел да да доближи 27 точки в един миг при 126:99 в тяхна изгода.

Над всички за спечелилите беше Джейсън Тейтъм, който вкара 36 точки, а Джейлън Браун и Дерик Уайт прибавиха надлежно по 27 и 20 пункта.

За домакините от Сакраменто Кингс ДеАрън Фокс завърши срещата с 18 точки, а Домантас Сабонис се регистрира с " трипъл-дабъл " - 16 точки, 13 битки и 12 асистенции, само че даже това не избави " кралете " от загубата.

В класирането Бостън Селтикс остава на 2-то място в Източната конференция с баланс 50-23, до момента в който Кингс са 3-ти на Запад с актив от 43 победи и 29 провали.