Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) продължава борбата за титлата в Германия,

...

Борусия се доближи на точка до върха

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) продължава битката за купата в Германия, откакто завоюва с 3:1 против Майнц 05 и се приближи на точка от водача Република България (Лайпциг) след 19 изиграни срещи. В идващия кръг Гладбах гостува навръх състава на Юлиан Нагелсман. “Жребците” имаха нещастието рано да позволен гол, само че по-късно дадоха отговор с три попадения, а удариха и две греди.

Plea: Turns the game around
Sommer: Makes unreal saves

Neuhaus: Hold my telescope... #DieFohlen #BMGM05 3-1 pic.twitter.com/TfSUJgDXDs
— Gladbach (@borussia_en) January 25, 2020
Робин Куайсон изведе “05” в 11-ата минута след доста красиво осъществяване от придвижване, което направи беззащитен вратаря Ян Зомер.

В 24-ата обаче Аласан Плеа изравни след центриране на Оскар Венд. Шест по-късно гредата спря Маркюс Тюрам.

Обратът стана факт след ново статично състояние, като още веднъж Плеа беше прецизен - 2:1 в 76-ата минута.

В 80-ата страничният дирек лиши Брийл Емболо от гол за 3:1. Такъв въпреки всичко падна и беше осъществен от Флориан Нойхаус в 87-ата, който трансферира вратаря Робин Центнер с отдалечен изстрел.

За Майнц това е 13-а загуба - най-вече от всички, като отборът единствен в елита няма тъждество.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 19 кръг, събота 25 януари  Борусия Мьонхенгладбах 3:1краен резулат  Майнц 05