Отборът на Борусия (Дортмунд) се препъна в Аугсбург в тазвечершния

...

Борусия се препъна в Аугсбург

Отборът на Борусия (Дортмунд) се препъна в Аугсбург в тазвечершния мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Двата отбора приключиха при резултат 1:1.

Срещата мина през много умерено движение, като " жълто-черните " поведоха в резултата още в 16-ата минута. Марко Ройс бе изведен по превъзходен метод от собствен съотборник и без въобще да се замисли, останал самичък против вратаря, изстреля топката в мрежата за 1:0.

Борусия (Дортмунд) попари Аталанта в края и се класира напред в Лига Европа

Германците стигнаха до 1:1 с гол в заключителните минути

До края на първото полувреме, най-интересната обстановка бе пред вратата на домакините. Джонатан Шмид можеше да изравни още веднъж силите на терена в заключителните минути, откакто тимът му получи право да извърши свободен удар. Той изпрати топката към долния ляв ъгъл, само че стражът на Борусия избави без проблем.

През втората част още веднъж рискове пред една от двете порти съвсем липсваха. Въпреки това, в 73-ата минута Кевин Дансо се разписа за 1:1, откакто засече по необикновен метод топката от корнер и я мушна тъкмо под напречната греда, не оставяйки никаква шансове на Роман Бюрки.

След това тъждество, Борусия резервира второто място във краткотрайното класиране в Бундеслигата, само че третият Шалке 04 е единствено на точка разлика. Аугсбург пък е 8-ми с актив от 32 пункта.