Отборът на Борусия (Дортмунд) разби с 5:0 гостуващия Фортуна (Дюселдорф)

...

Батманите от Борусия скъсаха мрежата на Фортуна

Отборът на Борусия (Дортмунд) разруши с 5:0 гостуващия Фортуна (Дюселдорф) в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. “Жълто-черните” бяха облечени напълно в черни екипи по случай наближаващата 110-годишнина от основаването на клуба. Само преди няколко сезона Пиер-Емерик Обамеянг се прочу маската на Батман след осъществен гол. Днес играчите на Лусиен Фавър подсетиха за това време с изключителни скоростни дейности в нахлуване. Домакините започнаха мощно и сътвориха положителни благоприятни условия за гол още при започване на срещата. Първият късмет пристигна в четвъртата минута след добра композиция сред Марко Ройс и Торган Азар. В десетата Ройс шутира от 17 метра и вратарят на гостите мазета с тъга над гредата. В 34-ата Ашраф Хакими центрира остро по земя и двама футболисти на домакините се разминаха. В 42-ата вестфалският отбор резонно стигна до гол. Лукас Пишчек хитро пусна по земя сред двамата централни бранители и, самичък против вратаря, Ройс означи с ориентиране в левия ъгъл на стража. Момчетата на Лусиен Фавър продължиха да играят мощно и през втората част. В 51-ата съдията анулира гол на домакините след сигнал от видеопомощниците, които откриха засада. В 58-ата Санчо подаде на Азар отляво, той включи на скорост, стигна до наказателното поле и там шутира по диагонала, разписвайки се благодарение на гредата - 2:0. Пет минути по-късно Санчес и Ройс направиха двойно подаване в наказателното поле и младият англичанин насочи от шест метра в мрежата за 3:0. В 69-ата дортмундци лишиха топката и стремително развиха офанзива. Азар напредна отдясно и пусна ниска топка на първата греда за Ройс, който осъществя сред краката на вратаря - 4:0. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 14 кръг, събота 7 декември  Борусия Дортмунд 5:0краен резулат  Фортуна Дюселдорф