Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с минималното 1:0 при домакинството

...

Пестелив Борусия сломи Фрайбург

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с минималното 1:0 при семейството си на Фрайбург в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Това е девети триумф на “жълто-черните” в 12-те им срещи от немския шампионат на “Сигнал Идуна Парк” през този сезон, като в останалите три приключиха наедно.

Единственото попадение през днешния ден пристигна още в 15-ата минута, когато Торган Азар се оправи с противниковата отбрана и подаде на непокрития Джейдън Санчо, която прати топката в мрежата. Най-чистата обстановка пред гостите пък се откри в 75-ата минута, когато съперниковият капитан Лукас Пишчек почисти от голлинията удар с глава на Нилс Петерсен.
Hazard Sancho

Expertly choreographed ‍ #BVBSCF 1-0 pic.twitter.com/1Luwb7MUfk
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) February 29, 2020 Бундеслига 24 кръг, събота 29 февруари  Борусия Дортмунд 1:0краен резулат  Фрайбург