Отборът на Борусия Дортмунд победи Манчестър Юнайтед с 3:2 в

...

Манчестър Юнайтед завърши турнето в САЩ със загуба от Борусия Дортмунд

Отборът на Борусия Дортмунд победи Манчестър Юнайтед с 3:2 в другарска среща, играна в Лас Вегас. Пред близо 51 хиляди фенове на " Алиджиънт Стейдиъм " в столицата на хазарта двата отбора направиха атрактивен дуел с пет гола.

Крайният бранител на " алените дяволи " Диого Дало откри резултата в 24-та минута, само че Борусия стигна до цялостен поврат с два гола за две минути на Дониел Мален малко преди почивката. Седем минути след началото на второто полувреме Антони изравни резултата, а в 71-та минута Юсуфа Мукоко донесе триумфа на Дортмунд.

По този метод Юнайтед записа трета поредна загуба на американска земя, откакто преди този момент бе надвит от Реал Мадрид и Рексъм. На старта на турнето в Съединени американски щати играчите на мениджъра Ерик загар Хаг победиха Арсенал с 2:0. За отбора предстоят още две инспекции преди началото на сезона във Висшата лига - против френския Ланс на 5 август на " Олд Трафорд " и против Атлетик Билбао ден по-късно на " Авива Стейдиъм " в Дъблин.

В първия кръг от новия сезон Манчестър Юнайтед посреща Уулвърхемптън на 14 юли. /БГНЕС