Отборът на Бордо задълбочи кризата в Рен, след като победи

...

Бордо задълбочи кризата в Рен

Отборът на Бордо задълбочи рецесията в Рен, откакто победи като посетител отбора от Бретан с 1:0 в дуел от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Така Рен записа трета поредна загуба във всички шампионати, откакто преди този момент позволи провали с по 0:3 от Челси в Шампионската лига и Пари Сен Жермен във вътрешното състезание. Статистиката демонстрира, че в последните си девет срещи Рен има единствено един триумф, като е отбелязал едвам 7 гола, а е позволил 15.

Успехът за " жирондинците " донесе някогашният футболист на Рен Хатем Бен Арфа, който се разписа в 37-ата минута. Така той се реваншира за пропуск при започване на срещата, когато не съумя да осъществя от близка отдалеченост.С триумфа Бордо събра 15 точки и се изкачи на 11-ата позиция във краткотрайното класиране. Рен остана четвърти с 18.
Лига 1 11 кръг, петък 20 ноември  Рен 0:1краен резулат  Бордо