Отборът на Бордо сензационно отпадна още в 1/16-финалите на турнира

...

Бордо изхвърча от турнира за Купата на Франция

Отборът на Бордо сензационно отпадна още в 1/16-финалите на шампионата за Купата на Франция, откакто загуби с 2:3 при гостуването си на третодивизионния По. Любопитното е, че По излезе без петима от титулярите си, откакто преди дуела треньорът Бруно Арл разгласи, че шампионатът е приоритет, а Купата е " ефимерна цел ". Домакините откриха в 23-ата минута с попадение на капитана Мустафа Наме, а в края на първата част Джош Маджа осъществя за 1:1.Равенството обаче се резервира единствено две минути, защото в 43-ата Янкуба Джарджу още веднъж изведе По напред. В 81-ата минута Никола Де Превил вкара за 2:2 и вкара мача в продължения. В тях победното попадение за По осъществя Гай в 118-ата минута и хвърли в възторг феновете по трибуните. Бордо пък записа шеста загуба в последните си седем мача във всички шампионати.