Отборът на Бордо прекъсна серията си от седем мача без

...

Кафу с астистенция при разгром на Бордо

Отборът на Бордо прекъсна серията си от седем мача без победа в Лига 1, откакто разгроми Сент Етиен вкъщи с 3:0 в дуел от 15-ия кръг. Преди този триумф “жирондинците” бяха записали пет загуби и две ремита и се свлякоха в долната половина на таблицата.

Мачът стартира повече от добре за домакините, които откриха резултата още в петата минута посредством Александър Менди. В 31-ата минута Малком удвои с гръмък отдалечен удар, откакто получи топката от някогашния футболист на Лудогорец Джонатан Кафу.

Отново Менди в 57-ата подпечата крайния триумф за Бордо. Кафу стартира като титуляр за Бордо и беше сменен в 81-ата минута от Ервин Таха. Кафу получи и жълт картон в 34-ата минута. Лига 1 15 кръг, сряда 29 ноември  Бордо 21:00краен резулат  Сент Етиен