Отборът на Болоня си осигури оставането в Серия А и

...

Болоня се спаси от изпадане след зрелищно реми на “Олимпико”

Отборът на Болоня си обезпечи оставането в Серия А и през новия сезон, откакто завоюва скъпа точка при гостуването на носителя на Купата на Италия Лацио на “Олимпико” в дуел от предпоследния 37-и кръг. Двубоят приключи 3:3, като мина през зрелищни обрати. Болоня към този момент има в актива си 41 точки и е на 4 от зоната на изпадащите, където с късмет за избавление е само Дженоа. Застрашени от изпадане остават Фиорентина, Удинезе и Емполи, които ще се борят до последния кръг, в който Болоня приема Наполи в мач без значение и за двата тима. С 59 точки Лацио пък е осми в класирането.
Резултатът на Олимпико откри халфът на Лацио Хоакин Корея в 14-ата минута. Резултатът се резервира до края на полувремето. След почивката гостите, които се бореха за спасението си, реализираха цялостен поврат с попадения на Андреа Поли и Матия Дестро в 50-ата и 51-ата минути. Бащош изравни в 59-ата, само че Рикардо Орсолини още веднъж изведе гостите напред. Десет минути преди края Сергей Милинкович-Савич изравни, а до края до нови попадения не се стигна. Серия А 37 кръг, понеделник 20 май  Лацио 3:3краен резулат  Болоня