Отборът на Болоня надви Лече с 3:2 като гост в

...

Лече се бори, но се върна към домакинските поражения

Отборът на Болоня надделя Лече с 3:2 като посетител в зрелищен дуел от 17-ия кръг на Серия “А”. Така “джалоросите” се върнаха към загубите на своя стадион, откакто записаха четири равенства в предходните си четири домашен срещи.

Кума Бабакар се разписа още в 13-ата минута, само че той беше анулиран заради засада. В 33-ата Рикардо Орсолини нацели напречната греда след удар с глава, само че в 43-ата беше по-точен и по този начин откри резултата в интерес на Болоня. В 56-ата Роберто Сориано удвои преднината на отбора, а 10 минути по-късно Орсолини вкара втория си гол в мача. Въпреки пасива си от три попадения, домакините не се предадоха и по този начин в 85-ата минута Бабакар с воле прати топката в противниковата мрежа, като този път голът му беше зачетен. В добавеното време резервата Диего Фариас с отдалечен шут понижи изоставането до 2:3, само че за повече “джалоросите” нямаха време и по този начин трябваше да се примирят със загубата.
La doppietta di Orsolini e il gol di Soriano trascinano il @BfcOfficialPage. Non basta al @OfficialUSLecce la reazione finale con Babacar e Farias. #LecceBologna #SerieATIM #WeAreCalcio pic.twitter.com/iZEJM2zTf1
— Lega Serie A (@SerieA) December 22, 2019 Така Болоня се изкачи на осмото място с актив от 22 точки, до момента в който Лече е 16-и с 15 пункта. Серия А 17 кръг, неделя 22 декември  Лече 2:3краен резулат  Болоня