Отборът на Бетис спечели с 2:0 срещу гостуващия Реал Сосиедад

...

Хоакин пак поведе Бетис, Реал Сосиедад преклони глава

Отборът на Бетис завоюва с 2:0 против гостуващия Реал Сосиедад в дуел от 20-ия кръг на Ла Лига. Борха Иглесиас (27) и неостаряващият Хоакин Санчес (44) зарадваха публиката в Севиля. Успехът утвърди Баломпие в средата на класирането и постави кол в упоритостите на баските. През първото полувреме “зелено-белите” свършиха доста работа в отбрана и демонстрираха успеваемост в нахлуване. В деветата минута Хоакин стреля неопределено след контраофанзива, проведена от Карлес Аленя. В 27-ата Борха Иглесиас откри резултата след удар с глава при корнер. В 44-ата Микел Оярсабал загуби топката, Емерсон центрира отдясно към точката на дузпата и Хоакин означи от 11 метра за 2:0.
В 51-ата Жоел Роблес избави привидно невъзможна обстановка. Протегна ръка и си оказа помощ с гредата, когато топката към този момент беше зад тила му. През втората част “чури урдин” опита да отвърне, само че не сътвори задоволително голови обстановки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ
Примера дивисион 20 кръг, неделя 19 януари  Реал Бетис 3:0краен резулат  Реал Сосиедад