Отборът на Бетис спечели категорично с 3:0 срещу Осасуна в

...

Бетис с комфортна победа, подпечатала оставането

Отборът на Бетис завоюва изрично с 3:0 против Осасуна в среща от 35-ия кръг на Ла Лига. “Зелено-белите” си отдъхнаха, затвърждавайки мястото си в елита в един разтърсен за тях сезон.

Южняците преобладаваха напълно през първото полувреме и справедливо взеха преднина от два гола. В четвъртата минута домакините извършиха пай корнер, наварският отбор не съумя да се изтегли добре за изкуствена засада и Гуидо Родригес вкара с глава от три метра - 1:0. След детайлно ревизиране стана ясно, че тъкмо този футболист на Баломпие не е в засада. В 25-ата Алфонсо Педраса поде офанзива, по-късно се включи в наказателното поле, топката стигна до него и той благодарение на рикошет я вкара в мрежата за 2:0. След почивката севилци продължиха да играят по-силно и да основават положения. Крайният резултат беше завършен надълбоко в добавеното време - в 97-ата минута. Преотстъпеният от Барселона Карлес Аленя означи след центриране на различен някогашен състезател на Барселона - Кристиан Тейо. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 35 кръг, сряда 8 юли  Реал Бетис 3:090 минута  Осасуна