Отборът на Берое (Стара Загора) записа първа победа през сезон

...

Една четвърт стигна на Берое за победа в Ямбол

Отборът на Берое (Стара Загора) записа първа победа през сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, откакто довечера се наложи при визитата си на Ямбол с 93:82 (24:21; 24:16; 23:21; 22:24) в финален дуел от програмата на II кръг.

Александър Янев беше най-резултатен за спечелилите – 24 точки, Иван Лилов добави 13 точки, а Реджър Дауъл и Трей Моузес завършиха с по 11 точки.

Дарин Иванов означи 19 точки за домакините, Георги Сираков вкара 13 точки, а Петър Вукович и Стейвиън Алън приключиха с по 12 точки.

Двубоят стартира равностойно, като след 10 минути игра старозагорци имаха най-малък задатък от три точки – 24:21, само че през втората четвърт възпитаниците на Любомир Минчев подвигнаха оборотите и съумяха да си подсигурят двуцифрена преднина на почивката – 48:37.

През второто полувреме играта още веднъж бе равностойна, като баскетболистите на Ямбол се пробваха, с цел да стигнат до поврат, само че не съумяха против добре проведената селекция на гостите и в последна сметка Берое стигна до успеха – 93:82.

Ямбол – Берое 82:93 (21:24; 24:16; 21:23; 24:22 )

Ямбол: Сираков 13, Петков 1, Вукович 12, Калхун 9, Е.Иванов 3 (Д.Иванов 19, Алън 12, Матушев 10, Василев 2, С.Иванов 1)

Берое: Дауъл 15, Прайс 11, Янев 24, Уокър 10, Е.Василев (Карамфилов 1, Моузес 11, Лилов 13, Ваклинов 5, Тонев 3)