Отборът на Берое (Стара Загора) записа нова победа през сезон

...

Берое се разправи с А1 Академик

Отборът на Берое (Стара Загора) записа нова победа през сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при семейството си на А1 Академик (София) със 103:75 (28:13; 31:24; 27:21; 17:17) в дуел от програмата на V кръг.

Оастън Прайс вкара 23 точки за домакините, а Александър Янев и Реджър Дауел завършиха надлежно с по 16 и 13 точки.

Цветомир Чернокожев беше най-резултатен за гостите – 18 точки.

Възпитаниците на Любомир Минчев направляваха изцяло събитията на терена от първия съдийски сигнал и не изпуснаха самодейността нито за момент през първото полувреме, което им обезпечи и удобна преднина на почивката – 59:37.

В началото на третата четвърт гостите от А1 Академик съумяха за миг да смъкват част от изоставането си, само че незабавно по-късно домакините влязоха в час, като не позволиха ново разпределяне в редиците си и справедливо се поздравиха с крайния триумф – 103:75 в интерес на Берое.

СТАТИСТИКА ОТ БЕРОЕ – А1 АКАДЕМИК (СОФИЯ)