Отборът на Берое (Стара Загора) поведе с 1:0 победи в

...

Берое се разправи с Рилски спортист и поведе в битката за бронза

Отборът на Берое (Стара Загора) поведе с 1:0 победи в борбата за бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига през сезон 2018/19, откакто довечера възпитаниците на Любомир Минчев се постановиха при семейството си на Рилски състезател (Самоков) с 94:78 (25:17; 20:20; 28:16; 21:25) в мач №1 от серията.

Александър Янев беше над всички в селекцията на старозагоеци – 29 точки, Тихомир Жевев добави 15 точки, а Николай Стоянов и Пол Милър приключиха надлежно с по 14 и 13 точки.

Малик Диме се отличи с „ дабъл-дабъл “ за самоковци – 18 точки и 14 битки, а Златин Георгиев добави 18 точки.

През първата четвърт баскетболистите на Берое имаха предимство, което им разреши до поведат с осем точки – 25:17, като през втория интервал силите се изравниха, само че все пак, домакините съумяха да удържат стремежа на противника и почивката пристигна при 45:37 в интерес на старозагорци.

Всичко в този дуел значително се реши в третата част, когато „ зелените “ от Стара Загора откриха цялостен надзор върху събитията на терена и разликата бързо стартира да се повишава. След 30 минути игра домакините водеха с 20 точки – 73:53, като в заключителната част двата тима просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 94:78 в интерес на Берое (Стара Загора).

Берое – Рилски състезател 94:78 (25:17; 20:20; 28:16; 21:25)

Берое: Янев 29, Стоянов 14, Когинс 8, Милър 12, Дженингс (Желев 15, Ваклинов 7, Титков, Василев, Уайт 8)

Рилски състезател: Георгиев 18, Маринов 6, Гуджино 10, Харис, Диме 18 (Маринчешки 11, Гелов, Васов 7, Димитров, Попов, Дженкинс 8)