Отборът на Берое (Стара Загора) победи като гост Башкими (Косово)

...

Берое мачка в Косово

Отборът на " Берое " (Стара Загора) победи като посетител " Башкими " (Косово) в първия мач от новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Възпитаниците на Любомир Минчев разгромиха противника със 107:77 (27:24, 30:21, 24:17, 26:15).

Играта беше равностойна в първите 17 минути, макар че българските баскетболисти преобладаваха и водеха в резултата през целия дуел. Гостите започнаха със серия от 12:2 втората четвърт и записаха задатък от 13 точки. Домакините дадоха отговор с 12 безответни точки и понижиха пасива си единствено на една, само че " Берое " приключи полувремето с 11:0 и на почивката имаше преднина от 57:45.

Срещата се реши за няколко минути при започване на третата част. Играчите на " Берое " направиха серия от 15:0, поведоха с 27 точки (72:45) и направляваха играта до края. С панер на Джеймс Уайт 6 секунди преди сирената българите стигнаха и до безапелационната разлика от 30 точки при крайния резултат.

Тимът на " Берое " превъзхождаше домакините и по останалите съставни елементи на играта - 37 против 27 извоювани битки, 30 против 21 асистенции и 13 против 7 отнети топки. Трима играчи на българския отбор приключиха с по 21 точки - Далин Бачински, който взе и 11 битки, Конър Франкамп и Джеймс Уайт. 12 точки добави Адонис Файлър.

За домакините се отличи Джордан Капс с 19 точки и 5 битки, а Майкъл Мартин вкара 17. В идващия си мач от постоянния сезон на шампионата " Беро " е е хазаин на " Кожув " (Македония) на 24 октомври.
Източник: bnr.bg