Отборът на Берое се наложи над Академик Пловдив с 87:86

...

Берое се наложи над Академик Пловдив само с точка разлика

Отборът на Берое се наложи над Академик Пловдив с 87:86 (26:20, 13:9, 27:33, 21:24) като хазаин в Стара Загора в дуел от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Берое, който остана без, бе воден от капитана Дарин Иванов, който влезе в ролята на играещ треньор.

За старозагорци триумфът бе трети от началото на сезона, до момента в който Академик Пловдив позволи втора поредна и общо пета загуба.

Домакините поведоха с 6 точки след първите 10 минути игра, а на почивката имаха задатък от 39:29. В началото на второто полувреме преднината на Берое доближи 15 точки, само че до края на третата част пловдивчани изравниха и даже поведоха за малко. Преди финалните 10 минути Берое водеше с 66:62 и съумя да задържи водачеството.

Даръл Дейвис бе най-полезен за състава от Стара Загора с 22 точки, 5 битки и 6 асистенции, а Карлос Пепин приключи с „ дабъл-дабъл “ от 20 точки и 10 битки.

За Академис Джъстин Маккол също се регистрира с „ дабъл-дабъл “ от 21 точки и 10 битки, а Мартин Маринов добави 17 точки и 4 битки.

В идващия кръг за Берое следва посещение на Миньор 2015 на 18 ноември, а два дни по-късно Академик Пловдив приема Рилски състезател.