Отборът на Берое постигна десета победа в Адриатическата лига по

...

Берое постигна десета победа в Адриатическата лига

Отборът на Берое реализира десета победа в Адриатическата лига по баскетбол за дами. Старозагорки победиха гостуващия със Бановичи (Босна и Херцеговина) със 79:73.

Българският отбор поведе с 31:11 в края на първата част и не изпусна водачеството си в резултата до края на мача. Берое е водач в класирането с 10 победи и 3 загуби от началото на сезона, а Бановичи е на шеста позиция с баланс 2-11. Старозагорки имаха задатък от 52:37 на почивката, а през второто полувреме понижиха оборотите, само че не позволиха поврат.

За Берое това е първи мач в границите на четири дни. Утре отборът играе с Локомотив (Стара Загора) в първа среща от полуфиналите в шампионата за Купата на България, а в събота гостува на Славия в среща от женското състезание. Най-резултатна за Берое Ана Почек с 22 точки и 13 битки. Бриана Люис означи 15 точки, по 11точки записаха Теодора Динева и Снежана Алексич. За гостите Данира Мушич се регистрира с 23 точки, а със 17 приключи Латинка Душанич.
Берое (Стара Загора) - Бановичи (Босна и Херцеговина) - 79:73 (35:22, 17:15, 15:20, 12:16)