Отборът на Берое постигна четвърта поредна шампионатна победа. Заралии продължават

...

Берое на Херо продължава победния си рейд, Локо не успя да спре заралии

Отборът на Берое реализира четвърта поредна турнирна победа. Заралии не престават с възхода си под управлението на Димитър Димитров, откакто завоюваха вкъщи против третия във краткотрайното класиране Локомотив (Пд) с 2:0. " Зелените " подсигуриха своя триумф още през първата част, когато Гаюс Макоута изпъкна със страховит гол в 36-ата, а малко по-късно прецизен от дузпа беше Мартин Камбуров.

Домакините имаха леки искания към съдийството на Драгомир Драганов, като те бяха блестящо изразени през първите 45 минути. Триумфът изкачи беройци до петото място в таблицата, а техен идващ конкурент е ЦСКА.
 Снимка 469336
Източник:

Локомотив (Пд) пък загуби след повече от три месеца пауза. За последно " смърфовете " бяха победени от Лудогорец с 1:2 на 23.11.2019 година.

Още от първите минути на мача в Стара Загора си личеше, че двете селекции ще си подреден здрав тактически конфликт. Изобилстваха и физическите единоборства. Първото по-интересно състояние за шерване се случи в осмата минута, когато ветеранът Мартин Камбуров опитва да поеме висок пас сред Лукас Масоеро и Малембана, за негова жал обаче без никакъв триумф.

Отговорът на гостите беше сладкодумен и резултатът напълно умерено можеше да бъде открит в 9-ата минута. Анте Аралице получи положително подаване в вероятност и единствено отличната интервенция на Душан Перниш раздели " смърфовете " от водачеството.
 Снимка 469334
Източник:

Дискусионен миг настъпи под Аязмото в 16-ата минута, когато " зелените " желаеха дузпа. Стийв Фуртадо напредна по фланга, след което реши да центрира. Топката обаче срещна ръката на намиращия се в личното си наказателно поле Момчил Цветанов. Реферът Драгомир Драганов подмина обстановката с безмълвие и даде знак играта да продължи. Това вбеси до краен лимит Димитър Димитров и неговия треньорски щаб.

Берое бе извънредно рисков отбор при статични положения и това си пролича в 18-ата минута. Централният защитник Теди Мезаг скочи най-високо при една изсипана топка, само че с глава насочи тъкмо в обсега на Илко Пиргов.

Високият интензитет на тракийското дерби неизбежно предложи още един забавен момент в 19-ата. Душан Перниш излезе надалеч от своята голлиния, с цел да блокира " черно-бяла " заплаха. Секунди по-късно коженото кълбо попадна в краката на Умарбаев, който обаче незабавно беше затворен от трима играчи на домакините и в последна сметка не съумя да шутира към опразнената врата.

Наставникът на Беоре - Димитър Димитров безусловно бе отвън кожата си, откакто втора съдийска неточност повлия върху стремежите на неговия отбор да поведе в резултата. Лукас Масоеро завоюва самостоятелната си борба против Камбуров, само че върна прекомерно дискусионно към вратаря си Пиргов. Всичко това изведе Алиун Фал самичък против съперниковия №1. Опитният пазач се хвърли на шпагат отвън наказателното си поле, само че кълбото удари и лявата му ръка. Картон за Илко и фаул за Беоре обаче нямаше и в този момент Драгомир Драганов се оказа най-мразеният човек в Стара Загора.
 Снимка 469333
Източник:

Логичното в това районно дерби се случи в 35-ата минута, когато Берое поведе в резултата. Гаюс Макоута беше изумен от ентусиазъм на самостоятелна класа, откакто получи подаване от съотборник и с шут от над 25 метра заби коженото кълбо под горната греда и зарадва " зелените " почитатели.

Белите за " смърфовете " нямаха край и в 38-ата Илко Пиргов не съумя да изрита топката, а вместо това откри тялото на Алиун Фал. Това докара до дузпа за домакините, която невъзмутимо беше осъществена от ветерана Мартин Камбуров. Таранът изненадващо отпразнува бурно гола против клуба на своето сърце.

Слабото показване в защита на Локомотив костваше мястото на национала Бирсент Карагерен, който още преди почивката беше сменен от Бруно Акрапович. На негово място недоволният експерт пусна Николай Николаев.

Берое стартира уместно и втората част. Домакините разпростряха отлична офанзива в 52-ата минута, която мина и през двата фланга. Алиун Фал навлезе към центъра, след което пусна за включващия се отдясно Стийв Фуртадо. Бившият състезател на Орлеан обаче стреля малко над горната греда на Пиргов.
 Снимка 469332
Източник:

Футболист №1 на България - Димитър Илиев можеше да върне Локомотив в мача с настъпването на 64-ата минута. Диниш Алмейда смъкна с глава за нападателя, който обаче се размина с топката в най-важния миг, а по-късно ловко беше блокиран от Душан Перниш.

До края срещата просто се доиграваше. Локомотив (Пд) не затрудни по никакъв метод вратата на домакините. Беройци пък ловко дочакаха последния съдийски сигнал и по този начин се поздравиха с четвърти следващ триумф.

В идващия кръг Локомотив (Пд) ще желае да се върне на победния път против Витоша (Бистрица). Берое ще би трябвало да потвърждава възхода си против ЦСКА на " Армията ".