Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) единствен продължава без загуба

...

Берое 2016 оглави класирането на Източната група във Висшата лига

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) единствен продължава без загуба в Източната група от второто равнище на волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига.

В четвърти кръг на шампионата волейболистите на Берое завоюваха гостуването си над Раковски 1964 (Севлиево) след петгеймова борба 3:2 (20:25, 25:23, 21:25, 25:19, 16:14).

Двубоят бе страхотна драма, а интригата продължи до самия край. Старозагорци изоставаха с 1:2 гейма, само че се подвигнаха на взлом и докараха мача до тайбрек. Битката за предимство продължи в цялостна мощ в петата решителна част, като в последна сметка, гостите демонстрираха повече резистентност на напрежението в решителния миг и затвориха гейма с 16:4, а с това завоюваха и мача. Така Берое 2016 означи трета победа, като оглавява класирането на Източната група със 7 точки. Съставът на Раковски е без триумф до момента, като с 2 точки заема последната позиция.

Първо проваляне записа досегашният лидер в групата ПСК Локомотив (Пловдив), който отстъпи при семейството си на Черноморец (Бяла) с 1:3 (25:23, 20:25, 21:25, 16:25) в зала „ Строител “. С това пловдивчани се смъкнаха в подреждането, като с две победи и 6 точки заемат четвърто място във краткотрайното класиране. Представителите на Бяла записаха втора победа, като с две загуби и 7 точки се изкачиха на трето място в подреждането.

С чист триумф този кръг се поздрави и отборът на Виктория Волей (Пловдив), който се наложи над Царево с 3:0 (36:34, 25:20, 25:15). Първият гейм бе изключително оспорван и трагичен, като викторианците съумяха да наложат волята си. Това пречупи домакините от Царево и в идващите две елементи те не дадоха същия отпор.

Успехът е втори за Виктория Волей, което изкачи пловдивчани на втора позиция в Източната група с 8 точки. Царево е на шесто място, с един триумф, две загуби и 2 точки.

Програма, резултати и класиране в Източната група вижте тук.