Отборът на Бенфика достигна до 1/8-финала в Лига Европа след

...

Нулево реми класира Бенфика напред

Отборът на Бенфика доближи до 1/8-финала в Лига Европа след нулево реми на “Луш” против Галатасарай. Португалският гранд бе спечелил първата среща в Турция с 2:1 и това се оказа задоволително, с цел да си обезпечи продължение напред.

През първото полувреме домакините имаха по-добрите благоприятни условия. В 20-ата минута удар на Франсиско Ферейра мина около вратата, а в края на частта Пици имаше две благоприятни условия, като първо в 42-ата минута стреля неопределено, а в 44-ата оправи мерника, само че пък Фернандо Муслера избави.

През втората част и двата отбора имаха своите положения, като Жоао Феликс и Грималдо пропуснаха за Бенфика, а Ндайе и Онйекуру не съумяха да вкарат за гостите.

В 85-ата минута Галатасарай бе на път да върне интригата, вкарвайки гол посредством Диане, само че той не бе зачетен поради засада.

Така мачът приключи без победител, само че това устройваше Бенфика и “Орлите” си подсигуряваха присъединяване в идващия стадий на конкуренцията.