Отборът на Белгия разгроми Сан Марино с 9:0 в среща

...

Белгия гази с 9:0

Отборът на Белгия разгроми Сан Марино с 9:0 в среща от група “I”. Така третите в света си подсигуряваха преди всички присъединяване на Евро 2020. Белгия към този момент няма по какъв начин да бъде изместена от едно от първите две места. За тях това ще са шести европейски финали в историята.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕВРО 2020

Категоричният триумф против най-слабия противник беше предстоящ, а момчетата на Роберто Мартинес го украсиха с куп голове. Гостите съумяха да опазят мрежата си цели 28 минути, откакто в границите на 17 до края на първата част инкасираха цели шест. Ромелу Лукаку даде звук за головата буря, а след него до края на мача се разписаха още Насер Шадли, отново Лукаку, Тоби Алдервейрелд, Юри Тилеманс, Кристиан Бентеке, 18-годишният Юри Вершарен от дузпа и Тимоти Кастане, а противникът си вкара и един автогол посредством Кристиан Броли.
Източник: fakti.bg