Отборът на Белгия постигна класическа победа с 3:0 при визитата

...

Белгия разби Швеция с хеттрик на Лукаку

Отборът на Белгия реализира класическа победа с 3:0 при визитата си на Швеция в дуел от първия кръг група F на квалификациите за Евро 2024.

„ Червените дяволи “ откриха резултата на стадион „ Френдс Арена “ в 35-ата минута, когато Доди Лукебакио центрира от фланга, а Румелу Лукаку с глава прати топката в далечния ъгъл на стража Робин Олсен.

Белгия удвои преднината си четири минути след началото на втората част. След късно осъществяване на ъглов удар от страна Кевин Де Бройне, топката попадна Лукебакио, който насочи прострелно центриране в пеналтерията на „ Тре Кронур “, където от голлинията Лукаку с едно допиране се разписа.

Крайният резултат оформи Лукаку в 83-ата след нова асистенция на Лукебакио, като с това попадение нападателят на Итнер оформия своя хеттрик.

В класирането Белгия заема второто място с актив от 3 точки, колкото има и водача Австрия, като „ алените дяволи “ са с по-лоша голова разлика. Трети е отборът на Естония, Азербайджан заема четвъртото място, а на дъното е Швеция.