Отборът на Байерн Мюнхен надви Кьолн с 1:0 като гост

...

Байерн Мюнхен надви Кьолн с гол на Хари Кейн и се изкачи на върха в Бундеслигата

Отборът на Байерн Мюнхен надделя Кьолн с 1:0 като посетител в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение в мача бе дело на Хари Кейн. Английският голмайстор откри в 20-ата минута на срещата.

Така баварците реализираха трета поредна победа в немския шампионат и се изкачиха на върха с 32 точки, само че и мач повече от Байер Леверкузен. Кризата за Кьолн продължава, защото " козлите " остават на последното място с 6 точки след 12 мача.

Първата добра голова опция се откри пред баварците в 5-ата минута. Чупо-Мотинг получи в наказателното поле и съумя да стреля от сложна позиция. Диагоналният му изстрел по земя обаче мина настрана от вратата.

Около минута по-късно за малко гостите да си отбележат автогол. Тим Хюберс пресече остро подаване към Хари Кейн, като топката едвам не се озова в личната му врата. Вместо това последва корнер, от който Байерн не се възползва.

Головите обстановки пред вратата на Кьолн въобще не стопираха. В 8-ата минута Лерой Сане бе изведен очи в очи със стража на домакините Марвин Швебе, който излезе напред и избави.

Баварците поведоха в 20-ата минута, откакто Чупо-Мотинг бе изведен. Той съумя да смени посоката и стреля, а топката бе отразена от голлинията от бранител на " козлите ". Топката обаче попадна в свободния Хари Кейн, който я прати в мрежата.

Две минути след попадението на Кейн, Ерик Максим Чупо-Мотинг имаше нова отлична опция да се разпише, само че неговият изстрел не бе задоволително добър, с цел да преодолее стража на Кьолн.

В 28-ата минута Лерой Сане пропусна страхотна опция. Хари Кейн изведе по превъзходен метод Чупо-Мотинг отдясно, който пък пусна към Сане в наказателното. Той обаче се забави с изстрела си и в последна сметка прати топката настрана от задачата.

Кингсли Коман бе покрай гола в 42-ата минута, когато избита топка при корнер попадна в него, а той непосредствено шутира. Ударът му бе избавен от Швебе, а по-късно втори изстрел от футболист на баварците пък бе блокиран.

Кьолн сътвори нещо по-опасно за гостите в 57-ата минута, когато Хюберс стреля с глава след центриране. Топката обаче мина настрана от вратата на Мануел Нойер.

Мазрауи опита шанса си с изстрел от сериозна отдалеченост, който обаче рикошира в неприятелски футболист и излезе в корнер. При осъществяването на ъгловия удар обаче не се стигна до заплаха за Марвин Швебе.

В 77-ата минута Кингсли Коман проби отлично отляво, след което прати центиране на далечната греда, където бе Сане. Неговият шут обаче бе блокиран и не откри задачата.

Само две минути по-късно гредата пък избави " козлите ". Именно Коман бе покрай това да удвои за баварците, само че неговият удар с глава срещна напречната греда.