Отборът на Байер Леверкузен размаза с 4:1 Падерборн в двубой

...

Байер преби последния за самочувствие

Отборът на Байер Леверкузен размаза с 4:1 Падерборн в дуел от 18-и кръг на Бундеслигата. През първата част гостите поведоха с 3:0, след което получиха един ответен удар, само че взеха решение всичко за 4:1.

Резултатът бе открит още в 11-ата минута, когато Муса Диаби изпрати висока топка към Кевин Фоланд, който нанесе мощен удар с глава в горния десен ъгъл на вратата.

Три минути по-късно задатъкът към този момент бе двоен, откакто още веднъж Фоланд засече съвършено центриране на Кай Хаверц и още веднъж с глава остави Леополд Цингерле беззащитен.

В 36-ата минута Юлиан Баумгартлингер изстреля топката в мрежата, оформяйки класиката.

През втората част Денис Сърбени означи почетно попадение за домакините, откакто бе на точното място и овладя отбита топка в наказателното поле, след което я изстреля право във вратата на Байер.

В 75-ата Кай Хаверц оформи крайното 4:1 в интерес на гостите.

Така Байер се изкачи до 6-ата позиция със своите 31 точки, а Падерборн остава финален с единствените 12 точки в своя актив.