Отборът на Барселона завърши с победа сезон 2020/21 в испанската

...

Барселона си гарантира бронзовите медали в Ла Лига

Отборът на Барселона приключи с победа сезон 2020/21 в испанската Ла Лига. След като " блаугранас " се провалиха в стремежите си за купа, в последния кръг селекцията на Роналд Куман се нуждаеше от наложителен триумф, с цел да си подсигурява бронзовите медали.

Целта бе изпълнена, откакто каталунците победиха с минималното 1:0 при визитата си на Ейбар. Лионел Меси пропусна въпросната среща, защото бе пуснат по-рано в лятна почивка.

Домакините в срещата пък се сбогуваха с елита, защото финишират на последна позиция.

Половин час след началото Ейбар пропусна най-хубавия си късмет през първата част. Такаши Енуи получи подаване в наказателното поле и се озова на чиста позиция самичък против Нето. Ударът му обаче не затрудни бразилския пазач на Барселона.
 Снимка 531954
Източник:

Осем минути края Барселона съумя да излезе напред в резултата с първата си хубава офанзива от началото на мача. Усман Дембеле проби отляво, нахлу в наказателното поле и потърси Мартин Браутуайт. Защитник на домакините обаче отклони топката, която се озова в Антоан Гризман. От непосредствена непосредственост френският национал я прати в мрежата и донесе успеха на Барса.

Няколко минути преди последния съдийски сигнал удар на Такаши Онуи разтресе напречната греда на вратата, защитавана от Нето.