Отборът на Барселона сложи край на дългата си поредица от

Отборът на Барселона сложи край на дългата си поредица от ...

Край на чакането - Барселона най-сетне спечели далеч от дома.

Отборът на Барселона сложи край на дългата си поредица от мачове без успех при гостувания. Селекцията на Ернесто Валверде счупи каръка, като този следобед лесно спечели визитата си на Хетафе с 2:0. Участие в срещата днес не взе Лионел Меси, който се възстановява от травма в бедрото.

По този начин каталунците си набавиха важни три точки в навечерието на дербито между големите им конкуренти за титлата Атлетико и Реал (Мадрид).
Снимка 445047
Източник:

Двубоят на "Алфонсо Перес" стартира с интересни голови положения, въпреки горещото време в испанската столица. Първата страхотна голова възможност се откри пред домакините, но Тер Стеген отчая с решителна намеса Анхел.

От своя страна Барса имаше три много добри атаки. Две от тях обаче традиционно бяха белязани от пропуските на Луис Суарес, а веднъж Давид Сория блокира и хубав изстрел на Карлес Перес.

"Блаугранас" дочакаха своя миг и поведоха в резултата в 44-ата минута. Тер Стеген влезе в ролята на либеро и се намеси в ситуация малко пред неговото наказателно поле. В този миг германецът изненада всички, след като пусна прецизен далечен пас за Луис Суарес, който измъкнал се зад гърба на отбраната елегентно прехвърли Сория за 0:1.
Снимка 445048
Източник:

Гостите набързо си подсигуриха точките с ранен гол в началото на втората част. Карлес Перес стреля силно от дъгата. Ударът му се оказа прекалено тежък за стража на домакините, избил право в краката на Жуниор. По този начин новото попълнение на Барса съумя да се отчете с дебютно попадение за гранда.

До края момчетата на Валверде умело успяха да убият темпото, съхранявайки сили и за предстоящата битка с Интер в Шампионската лига. В 81-ата минута шампионите останаха с човек по-малко, тъй като втори жълт картон получи Ленгле. Това сътвори леки проблеми за каталунците, но съперникът им така и не реализира своите голови възможности.

В следващия кръг Барселона посреща у дома Севиля. Хетафе има гостуване на Реал Сосиедад.