Отборът на Барселона сложи край на дългата си поредица от

...

Край на чакането - Барселона най-сетне спечели далеч от дома

Отборът на Барселона постави завършек на дългата си поредност от мачове без триумф при гостувания. Селекцията на Ернесто Валверде счупи каръка, като този следобяд елементарно завоюва визитата си на Хетафе с 2:0. Участие в срещата през днешния ден не взе Лионел Меси, който се възвръща от контузия в бедрото.

По този метод каталунците си набраха значими три точки в навечерието на дербито сред огромните им съперници за купата Атлетико и Реал (Мадрид).
 Снимка 445047
Източник:

Двубоят на " Алфонсо Перес " започва с забавни голови положения, макар горещото време в испанската столица. Първата страхотна голова опция се откри пред домакините, само че Тер Стеген отчая с решителна интервенция Анхел.

От своя страна Барса имаше три доста положителни офанзиви. Две от тях обаче обичайно бяха белязани от пропуските на Луис Суарес, а един път Давид Сория блокира и прекрасен изстрел на Карлес Перес.

" Блаугранас " дочакаха своя момент и поведоха в резултата в 44-ата минута. Тер Стеген влезе в ролята на либеро и се намеси в обстановка малко пред неговото наказателно поле. В този момент германецът изненада всички, откакто пусна акуратен отдалечен пас за Луис Суарес, който измъкнал се зад тила на защитата елегентно трансферира Сория за 0:1.
 Снимка 445048
Източник:

Гостите небрежно си подсигуриха точките с ранен гол при започване на втората част. Карлес Перес стреля мощно от дъгата. Ударът му се оказа прекомерно тежък за стража на домакините, избил право в краката на Жуниор. По този метод новото попълнение на Барса съумя да се регистрира с дебютно попадение за гранда.

До края момчетата на Валверде ловко съумяха да убият темпото, съхранявайки сили и за идната борба с Интер в Шампионската лига. В 81-ата минута първенците останаха с човек по-малко, защото втори жълт картон получи Ленгле. Това сътвори леки проблеми за каталунците, само че противникът им по този начин и не осъществя своите голови благоприятни условия.

В идващия кръг Барселона посреща вкъщи Севиля. Хетафе има посещение на Реал Сосиедад.