Отборът на Барселона продължи победния си поход от началото на

...

5 от 5 за Барса, Меси над всички при разгром над Ейбар

Отборът на Барселона продължи победния си поход от началото на сезона. Момчетата на Ернесто Валверде записаха пети следващ триумф, откакто разгромиха Ейбар в дуела от петия кръг на Ла Лига. Голямата звезда „ блаугранас “ Лионел Меси означи 4 гола за триумфа, а Денис Суарес и Паулиньо се разписха по един път.

В класирането отборът от „ Камп Ноу “ е водач с 15 точки, а Ейбар е 13-и с 6.

Първата по-интересна обстановка в мача бе в интерес на Ейбар. Серхио Енрих стигна до ловък пас и излезе самичък против Марк Андре тер Стеген. Стражът на каталунците обаче бе извънредно внимателен и отрази.

В 20-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Семедо нахлу в наказателното поле на Ейбар, а Алехадро Галвес понечи да го блокира. Получи се прикосновение сред двамата, а десният бек в състава на Ернесто Валверде загуби равновесие и падна. Реферът реши, че има учредения да уточни бялата точка, а 11-метровият углавен удар извърши Лионел Меси. Голямата звезда на отбора невъзмутимо направи 1:0. 18 минути по-късно преднината на домакините бе удвоена. Денис Суарес центрира от корнер, а Паулиньо засече с глава, за 2:0. Това бе второ попадение на бразилеца с екипа на „ блаугранас “.

Наказателната акция на Барса продължи и през втората част. В 53-ата минута Меси стреля по земя от границата наказателното поле, след страховит самостоятелен пробив. Аржентинският техничар насочи удара си към горния десен ъгъл на вратата, само че Дмитрович отрази. Топката попадна в Денис Суарес, който оформи класиката – 3:0.

Гостите понижиха на „ Камп Ноу “ в 57-ата минута. Серхио Енрих невъзмутимо засече от придвижване, а Тер Стеген нямаше какво да направи, откакто топката влетя в долния му ляв ъгъл.

Каталунският рецитал продължи с ново попадение на Меси. В 59-ата минута Серхио Бускетс подаде на петкратния притежател на „ Златната топка “, а той овладя точно и влезе на скорост в пеналта, с цел да направи 4:1.

Меси оформи соя хеттрик в 62-ата минута. Нападателят бе добре изведен от Паулиньо отдясно и съумя да се разпише за 5:1.

В 71-ата минута Лука Дин се озова на отлична позиция самичък против Марко Дмитрович. Стражът на Ейбар обаче внимаваше и ударът на бранителя бе лесна плячка за него.

Крайният резултат бе завършен в 87-ата минута. Меси овладя ужасно подаване от страна на Алеиш Видал и се разписа за 6:1.