Отборът на Барселона постигна категоричен успех над Ливърпул с 3:0

...

Лео Меси вдъхнови Барселона за разгром над Ливърпул в Шампионска лига

Отборът на Барселона реализира безапелационен триумф над Ливърпул с 3:0 в първия полуфинален конфликт сред двата отбора в Шампионска лига . Мачът бе изигран на " Камп Ноу ", а показаното на терена по нищо не предвещаваше сходен сладкодумен резултат.
Първият гол за домакините пристигна в средата на първата част, когато някогашният нападател на Ливърпул Луис Суарес се разписа след чудесно центриране на Жорди Алба.
През втората част Ливърпул излезе още по-мотивиран да стигне до изравнително попадение, само че на три пъти Марк-Андре Тер Стеген отхвърли играчите на мърсисайдци след отлични намеси. Тогава настъпи и повратният миг в мача, а в основата бе огромната звезда на домакините Лионел Меси. Аржентинецът означи два безответни гола, посредством които приближи своя тим до мечтания край на " Уанда Метрополитано ".
До края на мача Ливърпул имаха още няколко отлични шанса да върнат едно попадение, само че шансът по този начин и не бе на тяхна страна. Барселона от своя страна можеха да реализират още по-красноречива победа, само че в самия край Дембеле пропусна самичък против Алисон след мълниеносна контраофанзива.