Отборът на Барселона победи с 2:1 Порто в мач от

...

Барселона обърна Порто в Шампионска лига

Отборът на Барселона победи с 2:1 Порто в мач от Група H на Шампионската лига. Така каталунците събират 12 точки - 3 повече от португалския гранд и Шахтьор Донецк.

Още в 6-ата минута каталунците имаха добра опция, само че Жоао Кансело прати топката настрана от задачата. Две минути по-късно Рафиня стреля, само че неговото осъществяване бе извадено от стража на Порто.

В 23-ата минута Мехди Тареми овладя топката след осъществяване на корнер и шутира, само че ударът му не откри вратата на домакините.

Четири минути по-късно Порто съумя да стигне до попадение, което обаче бе анулирано поради засада.

В 30-ата минута пък гостите поведоха след гол на Пепе. Само две минути по-късно Жоао Кансело изравни.

Барса стигна до цялостния поврат в 57-ата минута, откакто Жоао Феликс прати топката в мрежата на гостуващия отбор.

В 64-ата минута Роберт Левандовски се извиси над всички, с цел да стреля с глава, само че топката мина надалеч от задачата.

Рафиня стреля в 78-ата минута, само че Диого Коща съумя да се намеси. Секунди по-късно и Жоао Кансело обстрелва вратата на гостите, само че топката прелетя до десния непряк дирек.

В последната минута на постоянното време Рафиня бе покрай гола. Добрата наемса на Диого Коща го лиши от попадението.