Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, спечели

...

Барселона триумфира с Купата на Испания

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, завоюва Купата на Испания, откакто във финала на конкуренцията се наложи над безконечния си противник Реал (Мадрид) с 92:90 (15:21; 25:13; 27:18; 25:38).

Везенков още веднъж бе в групата на каталунците, само че не записа нито секунда игрово време, а най-резултатни за спечелилите бяха Пау Рибас и Анте Томич, които означиха надлежно по 21 и 17 точки.

Джей Си Керъл беше най-резултатен за „ белите “ – 18 точки, Трей Томпкинс добави 17 точки, а Лука Дончич, Факундо Кампацо и Руди Фернандес завършиха с по 14 точки.

Двубоят стартира равностойно и по-късно повече от пет минути игра резултатът бе еднакъв – 10:10, само че в оставащото време баскетболистите на „ Кралският клуб “ поеха самодейността и съумяха да се откъснат с шест точки напред – 21:15.

Каталунците си върнаха самочувстието при започване на втория интервал след пет безответни точки и разликата бе стопена, а малко преди средата на интервала равенството бе възобновено - 24:24. Няколко минути по-късно Барселона реализира цялостен поврат – 28:26 след точна пукотевица на Уертел, като до края на първото полувреме момчетата на Светислав Пешич диктуваха събитията на терена и почивката пристигна при шест точки в тяхна изгода - 40:34.

Съотборниците на Везенков направиха мощен старт и на второто полувреме и доникъде на третата четвърт разликата в тяхна изгода към този момент бе двуцифрена, като до края на интервала каталунците не разрешиха изненади и след 30 минути имаха повече от удобен задатък – 67:52.

В заключителните 10 минути играчите на „ Белият балет “ се хвърлиха с всички сили да се върнат в мача и чудото бе близо 11 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Томкинс наниза тройка и смъкна пасива на отбора си до единствено две точки – 90:92.

Последва спиране за Барселона, а след подновяването на играта и двата тима записаха по един пропуск на сметката си, само че това бе напълно в интерес на каталунците, които съумяха да задържат нежния си задатък и да побеждават с Купата на Испания.