Отборът на Балкан (Ботевград) записа поредна победа в Националната Баскетболна

...

Балкан без проблеми срещу Спартак

Отборът на Балкан (Ботевград) записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига, откакто през днешния ден възпитаниците на Небойша Видич се постановиха при семейството си на Спартак (Плевен) със 106:76 (22:15; 30:25; 30:13; 24:23).

Игор Кесар беше най-резултатен за домакините – 23 точки, а Христо Захариев и Павел Иванов прибавиха надлежно по 18 и 14 точки.

Константин Коев за следващ път през този сезон бе над всички в селекцията на плевенчани – 21 точки, а Герасим Николов и Ивко Ивков прибавиха надлежно по 17 и 15 точки.

Първото полувреме на дуела бе относително равностойно, само че все пак, ботевградчани използваха по-добре възможностите си и се отдръпнаха на почивката с преднина от 12 точки – 52:40.

Всичко в този дуел завърши до огромната степен през третата четвърт, когато момчетата на Небойша Видич безусловно прегазиха противника си, като усилиха преднината си до 29 точки – 82:53, а в заключителните 10 минути двата тима просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 106:76 в интерес на Балкан.