Отборът на Балкан (Ботевград) ще се изправи срещу Левски Лукойл

...

Категоричен Балкан се класира за финал в НБЛ

Отборът на Балкан (Ботевград) ще се изправи против Левски Лукойл в борба за купата в Националната Баскетболна Лига през сезон 2018/19. Това стана допустимо, откакто довечера възпитаниците на Небойша Видич се постановиха с 81:65 (17:18; 21:15; 23:19; 20:13) в мач №5 от полуфиналните плейофи и завоюваха серията с общ резултат 3:2 победи.

Микаел Хопкинс беше над всички в състава на гостите – 17 точки и 12 битки, а Димитър Димитров се регистрира с 15 точки.

Конър Франкамп приключи с 14 точки за старозагорци, а Терънс Дженингс приключи с 12 точки.

Предвид значимостта на дуела, двата тима се вкопчиха в здрава борба за всеки сантиметър от терена още от първия съдийски сигнал и бе очевидно, че никой не е подготвен да се съобщи без пердах. През първата четвърт лидерската позиция смени притежателя си на няколко пъти, като в самия край Берое излезе напред с най-малък задатък от една точка – 18:17.

В началото на втория интервал гостите от Балкан се възползваха от няколко неточности на противника и поведоха със седем точки – 27:20, като до края на първото полувреме момчетата на Небойша Видич съумяха да удържат противника си и почивката пристигна при 38:33 в интерес на ботевградчани.

Началото на второто полувреме бе напълно за баскетболистите на Балкан, които преобладаваха напълно и бързо дръпнаха с 15 точки – 53:38 след серия от 15:5 и единствено четири минути игра. Лошото показване на Берое принуди Любомир Минчев, като след подновяването на играта старозагорци усъвършенстваха доста играта си, само че все пак, напъните им стигнаха единствено да заличат шест точки от изоставането си – 52:61 след 30 минути игра.

Заключителните 10 минути се развиха напълно по усета на гостите от Ботевград, които нямаха особени усложнения да поддържат и даже да усилят преднината си, която доближи до 16 точки, за крайното 81:65, което подпечата класирането на Балкан за финала в Националната Баскетболна Лига,

Берое – Балкан 65:81 (18:17; 15:21; 19:23; 13:20)

Берое: Ваклинов, Стоянов, Уайт 11, Франкамп 14, Когинс 10 (Янев 11, Желев 5, Милър 2, Дженингс 12)

Балкан: Павел Иванов 8, Павлин Иванов 9, Браун 11, Хопкинс 17, Гаврилович 6 (Петков 4, Димитров 15, Мулалич 9, Рийд 2)