Отборът на Балкан (Ботевград) продължава с отличното си представяне в

...

Балкан премина и през Спартак

Отборът на Балкан (Ботевград) продължава с отличното си показване в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто през днешния ден се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) със 102:80 (26:21; 31:15; 14:18; 31:26) в среща от XXIII кръг.

Джордан Калахан вкара 25 точки за триумфа на „ зелените “, Радослав Кочев добави 13 точки, а ДеВон Уошингтън и Венцислав Петков приключиха с по 12 точки.

Уладжимир Крушевич и Констант Коев означиха по 18 точки за домакините, а Николай Маринов и Ивко Ивков вкараха надлежно по 16 и 15 точки.

Гостите от Ботевград си подсигуриха успеха значително през втората четвърт, когато диктуваха събитията на терена и съумяха да си подсигурят удобен задатък на почивката – 57:36.

През второто полувреме момчетата на Небойша Видич понижиха темпото, само че това не повлия по никакъв метод на развоя на мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 22 точки в интерес на Балкан (Ботевград) – 102:80.