Отборът на Балкан Ботевград поведе във финалната серия на Националната

...

Балкан победи Левски Лукойл като гост и поведе във финалната серия

Отборът на Балкан Ботевград поведе във финалната серия на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. В зала "Универсиада " възпитаниците на Небойша Видич победиха в трагичен мач Левски Лукойл със 71:69 (16:19, 12:15, 17:18, 26:17).

В серията се играе до три победи от пет мача, а втората среща е на 23 май още веднъж в София. Балкан стигна до триумфа след изключителна игра в последната четвърт, а успеха донесе Дивон Уошингтън, който вкара два наказателни удара пет секунди преди сирената. Отборът на Константин Папазов водеше в резултата през първите 30 минути и имаше задатък от 11 точки - 52:41. Балкан стартира със страхотна серия от 15:0, а Левски не означи панер близо пет минути при започване на последната четвърт и по този начин гостите стигнаха до поврат - 60:52.

Два следващи коша на Николай Стоянов и тройка на Божидар Аврамов понижиха пасива на Левски Лукойл на 59:60 3:50 минути преди края. Голямата драма настъпи в последните 9.1 секунди. Станимир Маринов изравни за Левски Лукойл 69:69, само че по-късно Дивон Уошингън беше фаулиран от Христо Николов и вкара двата фаула. До края Станимир Маринов пропусна от тройката и Балкан завоюва мача. Венцислав Петков беше най-резултатен за спечелилите с 20 точки. С "дабъл-дабъл " -13 точки и 11 битки приключи Дивон Уошингтън. Дейвид Хоутън означи 12, а с 11 е Христо Захариев.

За Левски Лукойл Станимир Маринов означи 19 точки. Божидар Аврамов вкара 14, Кийт Клантън има 12 точки, а Неманя Милошевич наниза 10. "Много неприятен, фалшив баскетбол. Драма не липсваше, всичко беше решено в последните секунди. Хората могат да с удовлетворени, само че аз не съм удовлетворен от играта на моя тим. Можем да играем доста по-добре ", сподели старши треньорът на Балкан Небойша Видич след дуела. /БТА