Отборът на Балкан (Ботевград) постигна очаквана победа в двубоя си

...

Балкан с победа в Ямбол

Отборът на Балкан (Ботевград) реализира предстояща победа в дуела си от XV кръг на Националната Баскетболна Лига, откакто се наложи при визитата си на Ямбол с 87:68 (26:21; 22:11; 17:21; 22:15).

Александре Гаврилович беше най-резултатен за ботевградчани – 15 точки, Микаел Хоплинс добави 14 точки, а Венцислав Петков и Ламаркъс Рийд приключиха с по 12 точки.

Станислав Говедаров вкара 16 точки за домакините, а Лейрон Смит означи 10 точки.

Баскетболистите на Балкан направляваха събитията на терена от самото началото на дуела, като най-явно това си пролича през втората четвърт, когато момчетата на Небойша Видич бяха съвсем безпогрешни и се отдръпнаха на почивката с двуцифрена преднина – 48:32.

Третата четвърт бе за домакините от Ямбол, които съумяха да смъкват четири точки от изоставането си, само че в заключителния интервал „ зелените “ още веднъж подвигнаха оборотите, като не оставиха никакво подозрение, че са по-класния тим и справедливо се поздравиха с крайния триумф – 87:68.