Отборът на Балкан (Ботевград) постигна нова победа в редовния сезон

...

Балкан се справи с Ямбол

Отборът на Балкан (Ботевград) реализира нова победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто довечера се наложи при семейството си на Ямбол с 93:73 (25:14; 15:19; 29:23; 24:17) в дуел от VI кръг на шампионата.

Димитър Димитров вкара 18 точки за спечелилите, а Крис Минков и Тенксли Ефианай прибавиха по 16 точки.

Айзея Уилямс вкара 16 точки за гостите, а Станислав Говедаров и Аугустин Окосун завършиха надлежно с по 15 и 14 точки.

Ботевградчани започнаха добре дуела и след първите 10 минути преднината им към този момент бе двуцифрена – 25:14. През втората четвърт гостите от Ямбол съумяха да спрат стремежа на противника и това им оказа помощ да понижат леко изоставането си – 33:40 на почивката.

През второто полувреме момчетата на Небойша Видич демонстрираха, че са по-класният от двата състава, като не разрешиха никакви изненади и до последния съдийски сигнал направляваха събитията на терена и доближиха до 20 точки задатък в края на мача – 93:73.