Отборът на Айнтрахт Франкфурт изненадващо спечели домакинството си на лидера

...

Айнтрахт би РБ Лайпциг, Байерн може да скъси разликата

Отборът на Айнтрахт Франкфурт изненадващо завоюва семейството си на водача в Бундеслигата Република България Лайпциг с 2:0. Срещата от 19-ия кръг се реши през втората част, когато Алмами Туре откри резултата в 48-ата минута, а Филип Костич довърши Лайпциг с попадение надълбоко в добавеното време.

Мартин Хинтерегер проби по аутлинията отляво и върна към дъгата на наказателното поле, където Туре с топовен шут запрати топката в скобата на Петер Гулаши.

Опитите на Република България Лайпциг да изравни направиха по този начин, че в 94-ата минута Гонсало Пасиенсия открадна топка в половината на гостите и пусна за Костич, който от близко удвои актива на Айнтрахт.

Така водачът Република България Лайпциг остана с 40 точки, като третият Байерн Мюнхен, в случай че победи, може да съкрати разликата на единствено една точка. Победата пък запрати „ орлите” на 9-ото място и те към този момент имат 24 точки, влизайки в серия от два следващи мача с победи.